Elvis Aaron PRESLEY

Yaklaşık 2 hafta kadar önce, dünyaca ünlü Reuters haber ajansı, "Rock'n Roll'un kralı, son yıllarda gözden kayboldu!", diye bir haber geçti. Haberde Elvis Presley'in, ünlü müzik dergisi "Billboard"ın listesindeki düşüşünden söz ediliyordu. Ölümünün üzerinden 31 yıl geçtikten sonra, nihayet listelerin üst sıralarında görülmez olması, özel bir haber yapılmasına değer bulunmuştu.

Amerikalı söz yazarı, besteci, yorumcu ve aktör Elvis Aaron Presley gerçek bir fenomendi. Bugüne kadar tüm dünyada en çok onun plakları sattı. Rock'n Roll'un kralı Elvis Presley, üç Grammy, üç platin plak, 35 altın plak ödülü almış; 31 filmde oynamıştı. Albümleri 1 milyarın üzerinde sattı. Kendine has stili, sahne performansları ve etkileyici sesiyle milyonları peşinden koşturmuş, müzik tarihinde çığır açmıştı.

1950'li yıllardan günümüze etkisini ve popülerliğini hiç kaybetmemiş olan, müziği sayısız müzisyene esin vermiş ender sanatçılardan biriydi. "Hound Dog", "Love Me Tender", "Jailhouse Rock", "It's Now Or Never", "Can't Help Falling In Love", "Always On My Mind", "Are You Lonesome Tonight?" Elvis Presley'in ölümsüz şarkılarından en çok bilinenlerinden bazılarıydı.

Elvis Presley'in yaşamı ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Müziğiniz eksilmesin,
A. Okar